ایران هم در 50 مقصد توریستی دنیا در سال 2015 (Travel & Leisure)

ایران هم در 50 مقصد توریستی دنیا در سال 2015 (Travel & Leisure)

بزرگترین و بلندترین هتل ایران با طراحی آقای زها حدید معمار مطرح جهان در تهران تا کمتر از چهار سال دیگر آماده بهره برداریست

بزرگترین و بلندترین هتل ایران با طراحی آقای زها حدید معمار مطرح جهان در تهران تا کمتر از چهار سال دیگر آماده بهره برداریست

آلمان قطار گردشگری ایران----ازبکستان را راه اندازی میکند

آلمان قطار گردشگری ایران----ازبکستان را راه اندازی میکند

احتمال ثبت جهانی کویر لوت در تیرماه سال آینده

احتمال ثبت جهانی کویر لوت در تیرماه سال آینده

معاون میراث فرهنگی:استقبال گردشگران از "یزد" سه برابر شده است.

معاون میراث فرهنگی:استقبال گردشگران از "یزد" سه برابر شده است.

رونق گردشگری با فعالیت بوم گردی در بندر "کنگ"

رونق گردشگری با فعالیت بوم گردی در بندر "کنگ"

گردشگری،عامل تثبیت جمعیت روستایی

گردشگری،عامل تثبیت جمعیت روستایی

نور پردازی میدان امام اصفهان ساماندهی میشود

نور پردازی میدان امام اصفهان ساماندهی میشود

روستاهای شهرستان دنا دارای پتانسیل بوم گردی است

روستاهای شهرستان دنا دارای پتانسیل بوم گردی است

شیراز،میزبان مراسم اعطای نشان مرغوبیت صنایع دستی

شیراز،میزبان مراسم اعطای نشان مرغوبیت صنایع دستی

ایران جزو سه مقصد محبوب گردشگران در 2016

ایران جزو سه مقصد محبوب گردشگران در 2016

سورپرایز تبریز برای گردشگران + تصاویر

در کوچه پس کوچه‌های تبریز، همان شهری که عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام را برای سال 2018 بدست آورده، 180 بافنده در حال گره زدن تار و پودهایی بر دارِ قالی هستند که قرار است سورپرایز این شهر برای گردشگران باشد. ‏

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، درهای کارگاه فرش‌بافی هنوز به روی گردشگران باز نشده است، اما اکبر غمخوار، فعال گردشگری که این فرش نفیس و بزرگ در حال بافت را دیده، پیشنهاد می‌دهد؛ این کارگاه فرش‌بافی حتما در برنامه بازدید گردشگران تبریز قرار گیرد.

به گفته‌ او، در این کارگاه 180 کارگر حدود سه سال است که مشغول بافت فرشی به وسعت 2 هزار متر مربع هستند که تاکنون یک هزار متر مربع آن را بافته‌اند. ‏

غمخوار ادامه داد: بافت این فرش تا سه سال دیگر ادامه دارد، ولی ما از آن‌ها خواستیم اگر می‌توانند این فرش را تا سال 2018 که قرار است تبریز، شهر نمونه گردشگری جهان اسلام باشد، آماده کنند.

وی نقش‌ها و رنگ‌های این فرش را که جنس آن از کُرک و ابریشم است، بی‌نظیر و چشمگیر توصیف کرد و گفت: من فرش‌های زیادی را در سراسر جهان دیده‌ام، ولی این فرش که قرار است اثری موزه‌ای باشد، با توجه به فعالیت همزمان 180 کارگر روی نقش‌هایی که هر شخصی را درگیر می‌کند، می‌تواند جاذبه‌ای برای گردشگران باشد.

به گفته‌ی غمخوار، سرمایه‌گذار این طرح، عظیم‌زاده، صادرکننده نمونه فرش ایران است که نظر شهرداری تبریز نیز بر آن است که این فرش نفیس در موزه شهر نمایش داده شود.

آیا گردشگران روس ایران را جایگزین ترکیه می‌کنند ؟

به گزارش ویرلن ؛ گونه شناسی گردشگران روس ترکیه نشان می دهد این گردشگران هم از نظر انگیزه و هدف و هم از نظر مجموعه فعالیت هایی

سرمایه گذاری ایتالیا و فرانسه برای ساخت هتل در ایران

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از مشارکت چهار کشور ایتالیا، فرانسه، سوئیس و چین برای سرمایه گذاری در اقامتگاه های تاریخی ایران و ساخت هتل خبر داد.

به گزارش ویرلن از خبرگزاری ایسنا؛ ابوالقاسم ایرجی در نشست خبری که ظهر روز یکشنبه بیستم دی ماه در کانون جهاگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، با اشاره به سرمایه گذاری در تعدادی از بناها و کاروانسراهای تاریخی با هدف تبدیل آن ها به مراکز اقامتی و جلب مشارکت سرمایه گذار داخلی و خارجی، اظهار کرد: ساخت هتل زمان زیادی را صرف می کند، برای همین تصمیم گرفتیم با انتخاب بناهای تاریخی ضمن مرمت و نگهداری آن ها، به ظرفیت اقامتی کشور اضافه کنیم.

وی از کاروانسرای عباسی کرج یاد کرد که قرار است تا ۲۰ روز آینده به عنوان مرکز پذیرایی گردشگری آماده بهره برداری شود و درباره آن توضیح داد: کانون پس از کناره گیری سرمایه گذار قبلی اداره این بنا را به عهده گرفت. این کاروانسرا ۳۰ هزار متر مربع فضای پذیرایی دارد و روزانه می تواند از یک هزار نفر پذیرایی کند و قرار است مرکز آموزش آشپزی غذاهای ایرانی شود.

به گفته ایرجی، کاروانسرای عباسی کرج که تا کنون برای آن ۳ میلیارد تومان هزینه شده با ارائه منوی غذاهای صفوی، قرار است یک مکان پذیرایی و محل عرضه صنایع دستی باشد.

کاروانسرای قدمگاه نیشابور طرح بعدی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است. به گفته ایرجی، کانون تا کنون موفق شده مزایده حجت آباد وزیر یزد، دیرگچین، عمارت چلپی اوغلو و حمام سالار زنجان را به نام خود تمام کند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی درباره درصد مشارکت سرمایه گذار خارجی و داخلی در این پروژه ها، توضیح داد: سهم این مشارکت زیر ۵۰ درصد و در زمان بهره برداری تعیین شده است، ضمن آن که مالکت این بناها معمولا با صندوق حفظ و احیا و یا اوقاف است که ما در مزایده آن ها را برنده می شویم ویا اجاره می کنیم.

او همچنین با اشاره به مشکلات بانکی ایران برای سرمایه گذاران خارجی به خاطر تحریم ها، اظهار کرد: تا وقتی مساله برجام حل نشود انتقال منابع مالی به ایران مشکل است. ما باید از طریق سازمان سرمایه گذاری خارجی و بانک مرکزی بازگشت سرمایه را برای آن ها محقق کنیم. برای همین تا آن زمان کانون کار را معطل نمی گذارد و شروع به سرمایه گذاری کرده است. برای جلب سرمایه گذار کشور خاصی مورد نظر ما نیست، اما قرار است بسته سرمایه گذاری در این بناها را در اسپانیا ارائه کنیم. قبلا هم با ایتالیایی ها صحبت کردیم. با فرانسوی ها مذاکره داشتیم و شرایط کلی بررسی شد. ما در کاشان به انتخاب آن ها کمک کردیم و چینی ها را که قصد دارند هتل در ایران بسازند هدایت کرده ایم.

در همین حال «عبادرضا اسلامی»، مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی توضیح داد: مذاکره با ایتالیایی ها اولین بار در فلورانس صورت گرفت. قرار شد وارد بحث های حقوقی شویم، اما تا مطالعات تکمیل نشود امکان بستن قرارداد نیست، آن ها علاقه مندند در طراحی ها و تورگردانی مشارکت کنند و نماینده صنایع دستی این کشور در کاروانسراهای ایرانی مستقر شود.

وی همچنین گفت: دو عمارت تاریخی در نزدیکی خانه عامری های کاشان توسط سرمایه گذار ایرانی فرانسوی خریداری شده که علاقه مند است این دو عمارت را به هتل موزه تبدیل کند. به گفته او، سوییسی ها نیز در سفر به اردکان یزد تصمیم گرفتند برند یک هتل مشهورشان را در یکی از خانه های سنتی این شهر اجرا کنند.

وی درباره تصمیم چینی ها نیز گفت: آن ها هتلی را در نیاوران تهران دارند که برای اقامت تجار این کشور از آن استفاده می کنند، اما برای ساخت هتل در ایران ابراز تمایل کرده اند. ما با چینی ها در مرحله حقوقی هستیم و هنوز مذاکرات مان به قرارداد منتهی نشده است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل رانی در بخش دیگری از سخنانش به قرارداد کانون با استاندار مازندران برای ساخت تاسیسات گردشگری در منطقه “باداب سوت” خبر داد و افزود: تفاهم انجام شده، تشریفات انتقال بین سازمان جنگل ها و اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی این استان در حال انجام است تا کانون امکانات گردشگری را ایجاد کند.

وی در پاسخ به اعتراض خبرنگاران درباره تخریب محیط طبیعی باداب سوت و کنار گذاشتن جامعه محلی با اجرای چنین طرحی اظهار کرد: بنایی که قرار است در این منطقه ساخته شود باید با محیط و طبیعت تطبیق داشته باشد، ضمن آنکه سازمان جنگل ها به همین راحتی مجوز ساخت نمی دهد.

وی با رد هر گونه امکانات مورد نیاز گردشگران در منطقه باداب سوت بیان کرد: در این منطقه غیر از چند وانت نیسان امکانات دیگری برای مسافران در خدمت نیست. ما هم در اجرای پروژه هایمان از ظرفیت جامعه محلی حتما استفاده می کنیم، ولی فکر می کنیم امکانات حال حاضر در این منطقه مناسب گردشگران نیست. از الگوهای بوم گردی و طرح های اداره کل طبیعت گردی برای اجرای سازه ها حتما استفاده خواهیم کرد، این طور نیست که بی مهابا وارد طبیعت شویم.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی سپس به برنامه های کانون برای ایمنی سفر اشاره کرد و افزود: تاکنون سه کارگاه کاهش سوانح رانندگی ناشی از خواب آلودگی در شهرهای تهران، مشهد، تبریز و شیراز برگزار شده و در مذاکره با سازمان راهداری هستیم تا این کارگاه ها برای رانندگان خودروهای سنگین برگزار شود. همچنین مطالعاتی برای ایجاد مرکز سنجش و آموزش رانندگان خودروهای عمومی با هماهنگی وزارت راه انجام شده است و طرح دیده شدن کودکان در ترافیک جاده ای با همکاری وزارت آموزش و پرورش در سه استان شمالی به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.

مهم‌ترین نکات برای انتخاب هتل

“به گزارش ویرلن”،

نکات ایمنی در هتل

قبل از اقامت خود ، هنگام رزرو هتل تنها به نرخ و امکانات توجه نکنید؛ موقعیتی و مکانی که هتل در آن واقع شده را هم مد نظر داشته باشید. و یا هتل در محله های مسکونی مجلل، منطقه کسب و کار شلوغ و یا یک منطقه تجاری از کار افتاده است؟

آیا بعد از تاریک شدن هوا امنیت کافی برای قدم زدن در اطراف وجود دارد؟ آیادرآن نزدیکی یک ایستگاه پلیس وجود دارد؟

تمام این عوامل می تواند احتمال اتفاق افتادن خطراتی نظیر حمله را تحت تاثیر قرار دهد.

اطمینان حاصل کنید که یک تلفن همراه خوب که در طول سفر به درستی کار خواهد کرد را در اختیار دارید.

شماره تلفن های ضروری را به طور مستقیم بر روی کلیدهای تلفن ذخیره کنید.

یک کپی از پاسپورت و کارت اعتباری خود را در خانه نزد خانواده تان بگذارید و دیگری را نزد خود نگه دارید.

این یک ایده ی خوب برای زمان هایی است که بلاهای طبیعی یا حملات تروریستی اتفاق بیوفتد است، زیرا خانواده راحتر می توانند پیگیر شما باشند.

برای محافظت در طول مسافرت های بین المللی – به ویژه سفرهای طولانی مدت به کشورهای بی ثبات، توصیه می کنیم حضور خود را در سفارت کشور خود یا کنسولگری به ثبت برسانید.

چک کردن در هتل

کارشناسان توصیه می کنند بیشتر در طبقات سوم تا ششم اقامت داشته باشید.

طبقه های پایین بیشتر در معرض خطر و طبقات بسیار بالا هنگام آتش سوزی برای گذاشتن نبردبان و کمک رسانی دشوار است.

به محض ورود به اتاق خود، بلافاصله مسیر فرار از آتش را شناسایی کنید. نزدیکترین محل به راه پله ها و خروج اضطراری را بررسی کنید.

در اتاقتان را همیشه قفل کنید و حتی زنجیر محافظتی را نیز بیاندازید.بدون چک کردن هم در را به روی کسی باز نکنید.

در شب،یک جفت کفش برای مواقع ضروری و همچنین چراغ قوه؛کلید اتاق و کیف پولتان را کنار تخت خوابتان قرار دهید.

اولین هتل دریایی پنج ستاره در کیش افتتاح شد

اولین هتل دریایی پنج ستاره در کیش افتتاح شد

مجموعه جهانی امپراطوری ایران پیش رو در بازدید های نوروزی

«تخت‌جمشید با حضور بیش از ۴۵۰ هزار نفر، بیشترین آمار بازدید گردشگران نوروزی از پایگاه‌های جهانی را به خود اختصاص داد.»

آناهید نیوز- فرهاد عزیزی، مدیرکل دفتر پایگاه‌های جهانی درباره تعداد بازدیدکنندگان آثار جهانی ثبت شده در یونسکو گفت: تخت جمشید با ۴۵۶ هزار و ۴۸۶ نفر بازدید کننده در ۱۲ روز نخست فروردین، رتبه نخست بازدیدکنندگان را در بین آثار جهانی ایران به خود اختصاص داد.

رشد 47 درصدی بازدید از اماکن تاریخی گردشگری کشور

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در ایام نوروز امسال 67.5 میلیون نفر از مراکز گردشگری، فرهنگی، تاریخی، طبیعی و... بازدید کردند که نسبت به سال گذشته رشد 47 درصد داشته است.

سفر 50 گردشگر اروپایی و آمریکایی به یزد

قطار گردشگری وارد یزد شد / سفر 50 گردشگر اروپایی و آمریکایی به یزد

زمستان و خانه نشینی

ایران تعطیلات زمستانی ندارد

کتابچه نشست "تاثیر شبکه های اجتماعی بر سیاستگزاری گردشگری در ایران" منتشر شد

نشست تاثیرات شبکه های اجتماعی بر سیاستگذاری گردشگری در ایران

رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی انتخاب شد

رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی انتخاب شد

روستایی نیمه اروپایی در غرب تهران

مردمی با زبان ایتالیایی و شبیه گلادیاتور در قزوین

شهر زیرزمین یدرینکویو derinkuy زرتشتیان در کاپادوکیه Kapadoukia ترکیه امروز

شهر زیر زمینی درینکویو،با آثارو نشانه‌هایی از آیین زرتشت و نمادهایی از اهورا مزدا، زرتشت، فروهر و اسب‌های پارسی،یک شهر باستانی زیرزمینی چند طبقه،بازمانده از دوران امپراطوری ماد واقع در منطقه درینکویو در استان نوشهیر ترکیه می‌باشد.

گردش‌گری موسیقی

موسیقی و گردش‌گری، ارتباط عمیق و دیرینه‌ای با هم دارند. در همه جای جهان، موسیقی به عنوان بخش اساسی فرهنگ و سبک زندگی مردم شناخته می‌شود و گردش‌گران معمولا انتظار دارند که تجربه‌ی حضورشان در مناطق مختلف فرهنگی، هنری و باستانی با تجربه‌ی موسیقی آن منطقه هم‌راه شود.

ایمنی سفر با قطار

۲ خطای بزرگ دلیل وقوع حادثه قطار تبریز-مشهد

جشنواره غذا در مینسک بلاروس

جشنواره خوراکی ها و دست پخت های سنتی در بالاروس و قورمه سبزی بانوان ایرانی مروارید درخشان سفره جهانی

سفر در ایران گران است

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «اکبر غمخوار» در بیست و چهارمین کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران علاج ارزان سازی را در توزیع سفر دانست و افزود: در گردشگری نباید فقط به چند شهر بپردازیم. این تنوع بخشی در زمان و مکان باید به وجود آید، سال هاست که موضوع تراکم تعطیلات زمستانی و تابستانی با توجه به اقلیم جغرافیایی ایران مطرح شده، لازم است این مساله را با دانشگاه ها و آموزش و پرورش حل کنیم تا با تنوع بخشی سفر ارزان شود.

شهر توریستی رویال صدف

بزرگترین پروژه توریستی سیستان و بلوچستان در چابهار

7 هزار فعال صنایع دستی تا پایان سال شناسنامه دار می شوند

مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برای نخستین بار 2700 نفر از فعالان صنایع دستی، کارت شناسایی صنعتگری دریافت کرده اند و این تعداد تا پایان سال جاری به هفت هزار نفر خواهد رسید.

قطار گردشگری ترکمن صحرا- قرقیزستان

ظرفیت راه اندازی قطار گردشگری ترکمن صحرا- قرقیزستان

گردشگری آموزشی

گردشگری آموزشی، هم تفریح و هم یادگیری

مرکز گردشگری دانشجویان ایران

مرکز گردشگری دانشجویان ایران چیست؟

کریسمس در ایران

این روزها مسیحیان جهان، مشغول جشن گرفتن سنت های مختلف کریسمس هستند. در حالیکه مسیحیان دنیا خود را برای جشن کریسمس آماده می‌کنند، خبرگزاری‌های بین‌المللی تصاویری از حال و هوای کریسمس در شهرهای مختلف ایران را منتشر کرده اند. بازار کریسمس برای بسیاری از شهروندان غیرمسیحی ایرانی هم جالب است.

زمستان زیبای ایران در پس هوای آلوده

بررسی ها نشان می دهد بارندگی در پاییز امسال در سراسر کشور از جمله تهران و به غیر از نوار ساحلی با تاخیر آغاز می شود اما زمستانی پرباران در پیش خواهیم داشت.

فرودگاه های ایران نیاز به تغییر ساختاری دارند

تا زمان انجام نشدن تغییرات ساختاری در #مدیریت #فرودگاه های ایران نمی توان انتظار #توسعه یا بهبود شرایط اقتصادی شان را داشت

بدروم و آرامگاه هالیکارناسوس | مقبره باستانی فرمانده هخامنشی

آرامگاه هالیکارناسوس | مقبره باستانی فرمانده هخامنشی

بدروم ترکیه که می روید قطعا برای ساحل زیبا و سازه های خاص آن است شاید نمی دانید مقبره فرمانده هخامنشی در همین بناهای باستانی آنجا است.

گردشگری سلامت!

میان ترکیب سنی جمعیت و تمایل برای انجام سفر به‌منظور حفظ یا بهبود سلامتی، رابطه‌ای قوی وجود دارد.

آلودگی هوا، کرکره گردشگری تهران را پایین کشید

به گزارش ایسنا آلودگی هوا موجب شده تصویری که گردشگران خارجی بعد از ورود به تهران مشاهده کنند، بر خلاف تبلیغی باشد که انگیزه سفر آنها برای دیدن جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی این شهر بوده است.

«باید با احیای بناهای تاریخی، بخشی از عقب ماندگی صنعت گردشگری را جبران کنیم.»

«باید با احیای بناهای تاریخی، بخشی از عقب ماندگی صنعت گردشگری را جبران کنیم.»

سه گور خمره مربوط به اواخر دوره اشکانیان و اوایل دوره ساسانیان کشف شد

سرپرست تیم گمانه‌زنی و تعیین عرصه و حریم تپه تاریخی ترخان آباد(عبدالله بگ) مریوان، از کشف سه گور خمره مربوط به اواخر دوره اشکانیان و اوایل دوره ساسانیان در تپه تاریخی ترخان آباد مریوان خبر داد.

حضور گسترده شرکت های ایرانی در نمایشگاه گردشگری اوترخت هلند

نمایشگاه سالیانه گردشگری اوترخت به نام Vakantiebeurs یکی از مناسبت های مهم گردشگری در هلند و حتی در اروپاست که در آن شرکت های مختلف جهانگردی از سراسر جهان با حضور در این نمایشگاه به معرفی خود و ظرفیت های جهانگردی کشورشان می پردازند.

پلاسکو- اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران

متاسفانه صبح دیروز ساختمان پلاسکو که یکی از قدیمی ترین ساختمان های بلند ایرانی به حساب می آید، آتش گرفت و ساعاتی بعد بطور کامل ریزش کرد.

ساختمان های بلند مرتبه ایران

نخستین ساختمان بلند تهران را که در آن آسانسوری نیز کار گذاشته شد، آقای مهندس هوشنگ خانشقاقی در سالهای ۳۰-۱۳۲۸ ساخته اند. در سالهای ۴۱-۱۳۳۹ محل تقاطع خیابان فردوسی و جمهوری )شاه سابق( ساختمان تجاری ای به نام ساختمان پلاسکو متعلق به القانیان ساخته شد که گفته میشود طراحان آن اسرائیلی بوده اند. این اولین ساختمان بلند با اسکلت فلزی در ایران بود )اسکلت فلزی آن هم از بیرون نمایان بود(. دو سال بعد ساختمان تجاری ۱۳ طبقۀ آلومینیوم نیز با اسکلت فلزی در خیابان جمهوری با سرمایۀ القانیان ساخته شد که دارای دو دستگاه آسانسور نیز بود.

پایتخت فرهنگی جهان اسلام در 2017

مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلان در 2017 شد

کیشت بهشتی در دل کویر

آبشار و روستای کیشت در دل کویر کوت

عجیب ترین هتل های ایران

5 هتل شگفت انگیز در ایران هست که یکی یکی آنها را می شناسانیم.ابتدا به سراغ کندوان می رویم و هتل زیبای کندوان

گرانترین هتل های ایران

همیشه دنبال ارزانترین هتل هستیم. همیشه ارزانترین هتل ها را تبلیغ می کنند. بد نیست گرانترین هتل های ایران را بشناسیم. به تجربه ای می ارزد.ابتدا و در درجه نسخت: هتل اسپیناس تهران

عجیب ترین هتل های ایران - 2- هتل قلعه گنج کرمان

هتل قلعه گنج کرمان

در زمان های قدیم کپر نماد فقر و زاغه نشینی بوده است ولی این هتل نماد کپر را از فقر به ثروت تغییر داد. هتل قلعه گنج، اولین هتل کپری ایران در منطقه قلعه گنج جنوب استان کرمان می باشد که به علت معماری منحصر به فردی که دارد در منطقه به هتل توپ نیز معروف است.

هتل های عجیب ایران 3- هتل کویری بالی خور و بیابانک--Bali desert hotel إ

هتل بالی هتلی به سبک کویر

نمایشگاه بین المللی گردشگری 95

١٨ الی ٢١ بهمـن ماه ۱۳۹٥ /محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته

هتل های عجیب ایران 4- هتل بین المللی لاله بیستون کرمانشاه

هتل لاله بیستون کرمانشاه در شرق کرمانشاه بر سر راه قدیمی کرمانشاه به همدان، در دامنه ی کوه بیستون، مقابل اثر تاریخی فرهاد تراش در دل هشتمین اثر جهانی ایران زمین به فرم چهار ایوانی سنتی در ناحیه کوهستانی و خوش آب و هوا قرار دارد.

ایران در نمایشگاه بین المللی فیتور 2016

ایران در نمایشگاه بین المللی فیتور 2016 - آذر ماه

هتل های عجیب ایران 5 - هتل ترنج کیش

اولین هتل روی آب، خاورمیانه و ایران که نمونه اش را فقط در جزایر مالدیو و کارائیب می توان دید.

کاروانسرای مادر شاه مورچه خورت

هانری رنه دِ آلمانی در "سفرنامه ای از خراسان تا بختیاری"، این کاروانسرا را از بناهای مادر شاه عباس صفوی دانسته است. ماکسیم سیرو درباره این کاروانسرا می نویسد: سفرا و هیئت های سیاسی پیش از ورود به اصفهان، پایتخت صفویان، در این محل توقف می کردند و لباس رسمی می پوشیدند و سپس با محافظان مخصوص تا شهر همراهی می شدند.

"فروشنده" دومین اسکار ایران را به ارمغان آورد

اسکار بهترین فیلم خارجی به فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی رسید. انوشه انصاری به نمایندگی از او جایزه را دریافت کرد

سینما و گردشگری

سینما می تواند در معرفی مناطق گردشگری بسیار موثر باشد و توریست های زیادی را به کشورهای مختلف بکشاند.

سینما سفیر فرهنگ و هنر ایران

فيلمِ «زيردرختان زيتون» حكم مي‌كند كه در اوجِ فاجعه‌يِ بشر، هنر بايد زيبايي‌هايِ زندگي را به او بنماياند تا عشقِ انساني هرگزصدمه نبيند.

«کافه، مقصد گردشگری شهری»

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی «کافه، مقصد گردشگری شهری» سوم اسفندماه در باغ موزه قصر تهران برگزار شد

10 کافه قدیمی در دل تهران

خانه فخرالملوک

کافه هایی در دل خانه های قدیمی تهران

کافه رستوران ری را

دومین جشنواره بین‌المللی غذای کشورهای اکو-جاده ابریشم

دومین جشنواره بین‌المللی غذای اکو - جاده راه ابریشم فردا با حضور دبیر کل سازمان همکاری‌های اقتصادی - اکو در زنجان آغاز به کار می‌کند.

کافه مون

10 کافه قدیمی تهران

روز جهانی زن

من روز تاریخی نیمی از دنیا هستم، این جا مهجور مانده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ام... این جا دیگر چه جایی است که در صفحات نشریه های امروز نیست ...." من "زن" نقاشی گم شده ی این جهانم "

چهارشنبه سوری

آتش نزد ایرانیان نماد روشنی ، پاکی ، طراوت ، سازندگی ، زندگی ، تندرستی است

واژهٔ «چهارشنبه سوری» از دو واژه چهارشنبه که نام یکی از روزهای هفته است و سوری که به معنی سرخ است ساخته شده است. مردم زمان غروب آفتاب آتش روشن میکنند و از روی آن می پرند و میخوانند: «زردی من از تو، سرخی تو از من» .

پالنگان

جشن نوروز باستانی روستای پالنگان کامیاران

سفره هفت چین 96 با ایده های نو

همیشه دنبال ایده های نو بودن زیبایی و تنوع به همراه دارد

چهارشنبه سوری در تهران

آیین باستانی ایران

برنامه نوروزی قشم

برنامه های حوزه فرهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در نوروز 96 / افزایش 100 درصدی ظرفیت هتل های جزیره

"چوبر" شهر ساحلی به سبک شهر "لیژ"

شهر ساحلی "چوبر" یکی از شهرهای توریستی ساحلی گیلان است که در میان جنگل و به سبک شهر "لیژ" بلژیک طراحی شده است.

شانزدهمین جشن سینمایی/تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ)

جشن حافظ مراسمی است که علی معلم در دهه هفتاد برای تقدیر از اهالی سینما پایه گذاری کرد.مراسم جشن حافظ هر ساله با حضور بازیگران برگزار می‌گردد

نوروز در ایران و شباهت‌ها و تفاوت‌های آن با دیگر کشورها

نوروز در ایران و افغانستان به عنوان سال نو جشن گرفته می‌شود‌، اما در ترکمنستان، تاجیکستان و دیگر کشورهای آسیای میانه تحت عنوان جشن بهاری تجلیل می‌شود. آیین‌های نوروزی چه تفاوت‌ها و شباهت‌هایی در این کشورها دارند.

هفت شین تاجیکستان

شهد ، شیر ، شیرینی و شکر ناب، شمع ، شمشاد و شایه اندر خوان، هفت شین تاجیکی ها را تشکیل می دهد.

سیزده هم به در شد

با وجود سرما باران باد رگبار و برف ، امسال هم سیزده به در شد.

نمایشگاه گردشگری آنکارا

غرفه ایران در دومین نمایشگاه بین المللی گردشگری در آنکارا 2017

جاذبه های گردشگری تهران

موزه خودروی تهران

ره‌آوردهای ایران

سوغات ها و ره آوردهای شهرهای ایران

سوغات کرمان- قاووت و کلمپه

ماهرویی دل من برده و ترسم اين است

سرمه بر چشم كشد،زيره به كرمان ببرد

کاشان

اردیبهشت است و زمان گل های بهاری زمان بوی خوش گلهای کاشان

چغازنبیل

معبد زیگورات

مرنجاب

کویر مرنجاب

9 پیشنهاد برای صفهان

دیدنی های اصفهان

ماسوله

ماسوله تنها خانه های طبقه طبقه ، حیاط و پشت بام یکی نیست

اینجا تهران است

تهران با بیش از 30 جاذبه بزرگ گردشگری

بی بی سیدان بهشتی ناشناخته

بی بی سیدان نام روستایی است در ۳۰ کیومتری شهر سمیرم که رودخانه ای زیبا به همین نام از نزدیکی آن عبور می‌کند.

مارینا هتل پارک

مارینا پارک هتل واقع در زیباترین نقطه جزیره کیش تنها مارینا هتل ایران است .

هتل داریوش کیش

هتل بزرگ داریوش هتلی ۵ ستاره‌ در جزیره کیش است که با سرمایه‌گذاری حسین ثابت ساخته شد. این هتل با الهام از تخت جمشید و بصورت نمادین بیانگر افتخار و عزت ایران باستان در دوران هخامنشیان ‌است

هتل پارمیس کیش

هتل پارمیس کیش یکی از هتل های مجلل و پنج ستاره جزیره زیبای کیش به شمار می رود، هتل پارمیس کیش در آبان ماه سال 1385 با زیر بنایی به مساحت 17500 متر مربع افتتاح گردید. هتل پارمیس جزء یکی از هتل های پرطرفدار و محبوب در جزیره زیبای کیش به شمار می رود.

هتل پارمیس در 7 طبقه با 168 باب اتاق و ظرفیت 521 تخت شامل 152 باب اتاق و 14 باب سوئیت از جمله سوئیت مخصوص عروس و داماد و 2 باب پنت هوس و با امکانات لوکس و مجهز در بخش های مختلف همچون رو به دریاو رو به جزیره می باشد.

هتل 5ستاره لوکس پارمیس کیش دارای چهار رستوران، دو رستوران با ارائه غذای ایرانی و فرنگی و رستوران سنتی با معماری منحر بفرد دوران صفویه و رستوران خانه اسپاگتی با انواع غذاهای لذیذ ایتالیایی نیز است.

هتل پارمیس کیش امکاناتی ازقبیل استخر، سونا و جکوزی وهمچنین تهویه مطبوع، خدمات رایگان هتل شامل صبحانه و ناهار به صورت بوفه، ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی، سرو میوه و آب معدنی درعصر و سرو چای و قهوه دراتاق را دارد، تا سفری به یادماندنی را به مسافرین محترم هدیه کند.

جشن تیرگان

جشن تیرگان؛ نمادی از آخرین تیر آرش کمانگیر و آب پاشان

توس

شهر توس پس از مشهد پر بازدید کننده ترین شهر خراسان

تیرگان

تیر آرش گردشگری را رونق می دهد

تهران

سخن از گردشگری که باشد نا خودآگاه شیراز و اصفهان و ... به ذهنمان می رسد. تاریخ را در تهران هم جستجو کنیم...

تهران

باغ فردوسموش می کنیم

دماوند

کوه مقدس ایرانیان

سرزمین آبشارها

گلستان سرزمین آبشارها و چشمه ها و تالاب ها

اواسبید

آبشار اواسپید یا به زبان بومی اوا سفید - عروس ابشارهای ایران جای گرفته در لرستان ایران

کبودوال تمام خزه ای جهان

آبشار کبودوال تنها آبشار تمام خزه ای دنیا در استان گلستان

آبشار پلکانی ایران

آبشار پلکانی دره قره قا در سه کیلو متری شمال روستای فارسیان

مردادگان

جشن امردادگان

امرتات

تاریخچه جشن باستانی امرتات

سوزن دوزی بلوچی

سوزن‌دوزی یا نخ‌دوزی یا گل‌دوزی یکی از روش‌های دیرینه آرایش جامه است، که خصوصا در میان زنان بلوچ هنری رایج است.

ایران، سرزمین اقوام و رقص‌های رنگارنگ

ایرانیان

فارسی زبانان

کرد

بلوچ

مازندرانی

گیلک

لر

مردم لک

تالشی

باصری

تات

گرجی‌ها

گرجی‌های ایران

ارمنی‌ها

ارمنی‌های ایران

ترک‌زبانان

آذربایجانی

قشقایی

شاهسون

ترکمن

افشار

قاجار

بیات

عرب

عرب

پل طبیعت

زیبا که بیندیشی همسو که باشی چیزی هم اگر بسازی تو را بزرگ می کند و زیبا

گلستان. بهشت طبیعت اریان و آبشار لوه

آبشار لوه . این آبشار در گالیکش در استان گلستان واقع است. آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد و در کنار روستایی به همین نام(لوه) و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است.

گردشگری روستایی

جذاب ترین مکان ها و منحصر به فردترین نقاط گردشگری در دل طبیعت و به دور از شهرهاست همانجاها که نزدیک روستاها و به نام روستاها خوانده می شود

سوغات شیراز

به شیراز میرین چشیدن طعم فالوده یادتون نره

ترانه های بومی

تنها به این دلیل نیست که زیاد شنیدیم بلکه پای علت دیگری در میان است.

آماسیا

بعضی وقت ها چیزهایی می شنویم که عجیبه و عجیبتر چرایی اونه...

فرهاد کی بود؟ کدام موه را کند؟ شیرین که بود؟ فرهاد و شیرین در کدام ادبیات بودند؟....

نان محلی یاسوج

نان محلی یعنی نانی از دل طبیعت خو گرفته با تاریخ و طبیعت و سنگ و آب و خاک و صخره...

سر پل ذهاب

شهر سرپل ذهاب بر اساس مطالعه آثار باستانی و کتیبه‌های آن از قبیل کتیبه و سنگ نوشته آنوبانینی پادشاه لولوبی‌ها (که قدمت آن ۴۸۰۰ سال است) که در ضلع شمال شرقی که بر سینه رشته کوه همیشه استوار زاگرس حک شده‌است، یکی از باستانی‌ترین شهرهای دنیا (و بر اساس مستشرق مشهور راولینسون، هشتمین شهر باستانی دنیا) محسوب می‌شود. کتیبهٔ آنوبانی‌نی یکی از قدیمی‌ترین و به عبارتی اولین هنر معماری روی سنگ آسیا به‌شمار می‌رود. کتیبهٔ بیستون ۲۰۰۰ سال بعد از حک این کتیبه حکاکی شد و از خیلی جهات به نقش برجستهٔ آنوبانینی شباهت دارد و این‌گونه حدس زده می‌شود که کتیبهٔ بیستون را با تقلید از این کتیبه خلق کرده‌اند.

چله شو

چله شو - یلدا در مازندران

شب یلدا به زبان مازندرانی؛ چله شو ، شب اول زمستان است که در زندگی اهالی مازندران دارای آداب و رسوم خاصی است. در این شب، زنان خانه از صبح روز آخر پاییز خانه را برای بر پایی یک مراسم کوچک سنتی آماده می کنند و در این شب حتما برنج پخت می شود.مردم اعتقاد دارند که این شب یک شب خوب و شادی آور است و شگون ندارد که بی غذا باشند.

یلدا در جهان

یلدا، شب تولد مسیح یا انقلاب زمستانی، نام آخرین روز از پاییز را هر چه که بگذارید وجه اشتراک تمام‌شان مراسمی است که مردم برای زنده نگه‌داشتن طولانی‌ترین شب سال برگزار می‌کنند. شبی که خورشید در بیش‌ترین فاصله از استوا قرار می‌گیرد و در نتیجه زمستان نیمکره شمالی و تابستان نیمکره جنوبی از راه می‌رسد. واژه یلدا ریشه سریانی دارد و به معنای ولادت و تولد است. منظور از تولد، ولادت خورشید (مهر/میترا) است. رومیان آن را ناتالیس آنایکتوس یعنی روز تولد مهر شکست ناپذیر می نامند. ابوریحان بیرونی از این جشن با نام میلاد اکبر نام برده و منظور از آن را میلاد خورشید دانسته است.

شب یلدا یا شب چلّه بلندترین شب سال در نیم‌کره شمالی زمین است. این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) اطلاق می‌شود .

میلاد اکبر

ابوریحان بیرونی از این جشن با نام میلاد اکبر نام برده و منظور از آن را میلاد خورشید دانسته است.

بهمنگان

دومین روز بهمن - جشن بهمنگان

رنگ سپید برف

برف نو! برف نو! سلام، سلام

بنشين، خوش نشسته‌ای بر بام

پاكی آوردی ای اميد سپيد! همه آلودگی‌‌ست اين ايام

اسپندارمذگان

در اسطوره های همه ی ملل، زن و زمین هر دو نماد باروری و زایش بوده است .

جغرافیای نوروز

جغرافیای امروزه نوروز بیشتر کشورهای خاورمیانه، آسیای میانه، قفقاز، شبه قاره هند و بالکان است.

بهار ما

هر کس هر کشور چیزی صادر می کند و ما فرهنگ صادر کردیم و می کنیم. اگر بدانید که نوروز را ما صادر کردیم و امروزه در دنیا نوروز ارج نهاده می شود و سنت بیشتر کشورهایی با پیشینه ایرانی است.

تهران زیبا

تهرانی که آرامبخش است. تهرانی که زیباست . تهران تنها یادآور دود، ترافیک و انبوه دردسرهای حل نشدنی نیست تنها. زیبایی تهران گم نمی شود.